Βραβεύσεις και απονομές σε μαθητές, στη Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση για τον Αν. Θεοφάνη

Σε μια όμορφη Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση, αφιερωμένη στη μνήμη του Αναστασίου Θεοφάνη, βραβεύτηκαν σήμερα το απόγευμα οι μαθητές των Λυκείων του Δήμου που πρώτευσαν στα σχολεία τους κατά την περασμένη σχολική χρονιά, ενώ έγιναν και οι απονομές των Πτυχίων και Διπλωμάτων στους απόφοιτους του Δημοτικού Ωδείου Πρέβεζας «Σπύρος Δήμας». Σύντομο χαιρετισμό στην εκδήλωση απηύθυναν ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Κ. Κορωναίος και ο Δήμαρχος Πρέβεζας Χρ. Μπαΐλης, ευχόμενοι στους μαθητές καλή σταδιοδρομία και πάντα επιτυχίες. Στη γεμάτη από κόσμο αίθουσα του Πολιτιστικού Κέντρου, ο Δήμαρχος Πρέβεζας Χρ. Μπαΐλης, ο επικεφαλής της μείζονος αντιπολίτευσης του Δ.Σ. Δημ. Παππάς καθώς και η εντεταλμένη Σύμβουλος του Δήμου Ελ. Αγγέλη απένειμαν τους επαίνους στους μαθητές και τις μαθήτριες που πρώτευσαν και διακρίθηκαν το έτος που φεύγει.

Φέτος ξεχώρισαν οι βραβεύσεις στους αθλητές Γιάννη Νυφαντόπουλο για τις επιδόσεις του στο στίβο και Κωνσταντίνο Μυλωνά για τις επιδόσεις του στον ακοντισμό. Βραβεύτηκαν επίσης η ομάδα “Μικρή Αρκτος” του 1ου ΕΠΑΛ Πρέβεζας για τις επιδόσεις της στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Διαστημικής, η ομάδα Αισθητικής Γυμναστικής του Γυμναστικού Συλλόγου “Κλεοπάτρα” για τις επιδόσεις της στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα καθώς και το 4ο Γυμνάσιο Πρέβεζας για τη διάκρισή του στο Πανευρωπαϊκό Πρόγραμμα ‘eTwinning’.

Πηγή: Τοπική Φωνή